Izberite občino
Kamnik
Komenda
Postojna
Pivka

Evropski teden zmanjševanja odpadkov (19.-27.11.2022) - Komenda

Evropski teden zmanjševanja odpadkov (19.-27.11.2022) - Komenda18Nov

Evropski teden zmanjševanja odpadkov (19.-27.11.2022) - Komenda

V letošnjem letu je Evropski teden zmanjševanja odpadkov posvečen tekstilni industriji. Tekstilna industrija je namreč skupaj s prometom, živilsko industrijo in bivanjem ena izmed največjih onesnaževalcev našega okolja in prostora.

V prvi vrsti je potrebno izboljšanje celotne proizvodne verige tekstila. Da bi bil vpliv tekstilne industrije na naše bivanjsko okolje manjši, pa lahko veliko storimo tudi potrošniki sami. Pri kupovanju oblačil naj nas vodi 5 osnovnih načel:
  • KUPOVATI MANJ POMENI VEČ.
  • KUPUJMO OBLAČILA IZ NARAVNIH MATERIALOV.
  • RAZIŠČIMO IZVOR NAŠIH OBLAČIL.
  • PRI PRANJU UPOŠTEVAJMO NAVODILA NA ETIKETAH.
  • KUPUJMO V TRGOVINAH Z RABLJENIMI OBLAČILI.
Če se držimo zgornjih načel, najprej zmanjšujemo rabo surovin, nato preprečujemo vnašanje mikroplastike v okolje, nam je mar, da so bili delavci v tovarni pošteno plačani za opravljeno delo in podaljšujemo življenjsko dobo izdelkov.

LOKACIJE ZBIRALNIKOV ZA ODPADNA OBLAČILA IN TEKSTIL
  EKOLOŠKI OTOKI
  KOMENDA - pred občinsko stavbo
  MOSTE - stara mlekarna
  SUHADOLE

 

Spletno mesto uporablja piškotke, s pomočjo katerih lahko razločujemo med obiskovalci in izboljšujemo delovanje. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.
Se strinjam Informacije o piškotkih